24 Kasım 2017 Cuma  
[ Anasayfa ]  [ Hakkımızda ]  [ Bize Ulaşın ]  [ Soru-Cevap ]  [ Görüş/Öneriler ] 
 Türkçe  English

  Kullanıcı Paneli
E-posta
Şifre
Üye Ol 
Şifremi Unuttum 
Diziler
Türk Kültüründen Görüntüler
Araştırma-İnceleme
Bilimsel Toplantılar
Kaynak Eserler
Edebî Eserler
Erdem Dergisi
Türk Kültüründe Zirveler
Klasik Şiirimizin Zirve Eserleri
Bilge Dergisi
Arış Dergisi
CD
  Yayın Arama
Ayrıntılı Yayın arama
  İndirimdekiler
Üç Noktadan Biri (Ro...
Çanakkale İzleri - A...
Türk Dünyası Edebiya...
Atatürk'ün Saâdet An...
7.Uluslararası Türk ...
  En Çok İzlenen
Modern Optiğin Kur...
Kültür Hayatımızda...
Türk Dünyası Edebi...
Anadolu'da İlk Tür...
El-Kânûn Fi't-Tıbb...

 Adres : Ziyabey Cad. No:19
Balgat, Çankaya / ANKARA
Tel : +90 312 284 34 18
Faks : +90 312 284 34 65
E-posta :
e-magaza@akmb.gov.tr


    Anasayfa Soru-Cevap

    Soru-Cevap
 
AKMB
SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Kurumumuz kurumlar vergisinden muaf olması nedeni ile; Atatürk Kültür Merkezi / E-Mağaza’da satılan tüm yayınlarda KDV yoktur.
Sipariş Yöntemleri
- Kredi kartınızı kullanarak
- Havale ile
- e-magaza@akmb.gov.tr e-posta adresine sipariş verebilir
0312 284 34 65 nolu telefon ile irtibata geçebilirsiniz.

Atatürk Kültür Merkezi / e-magaza’ya Üye Olmak Zorunda mıyım?
E-mağaza'da dolaşmak için üye olmak zorunda değilsiniz. Fakat e-mağaza'da alışveriş yapabilmeniz için üye olmanız gerekiyor.

Atatürk Kültür Merkezi, e-magaza'ya üye olmanızın hiçbir yükümlülüğü yoktur. Üye olmak için e-magaza'daki ekranın sol tarafında bulunan "KULLANICI PANELİ" kısmındaki "Üye Ol" kısmına girerek, e-posta adresi, Ad, Soyad, şifre ve ekranın en altında size verdiğimiz güvenlik kodu girişini yapmanız yeterlidir. Üyelik formundaki diğer bilgileri doldurmanız, e-magaza'da sizelere daha iyi hizmet verebilmemiz için gereklidir.

Üyelikten ayrılma: e-magaza üyeliğinden ayrılmak için, ayrılma talebinizi belirtir e-posta (e-magaza@akmb.gov.tr) göndermeniz yeterlidir. Bu durum tekrar üye olmanıza engel değildir.

E-magaza'mızdaki Üyelik Bilgilerinin Güvenliği: E-magaza'mıza üye olurken verdiğiniz bilgiler, istatiksel amaçlı ve aynı zamanda sizelere daha iyi hizmet verebilmek için, sadece yetkili kişiler tarafından görülmektedir. Bu bilgilerin üçüncü şahıslara verilmeyeceği Atatürk Kültür Merkezi / E-mağaza tarafından taahhüt edilir.

Sepetiniz:Alışveriş sepeti, e-magaza'da dolaşırken, beğendiğiniz, almayı düşündüğünüz yayınları listeleyebilmeniz için oluşturulmuştur. Beğendiğiniz yayının altında bulunan "sepete at" fonksiyonuna tıklayarak, alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Bir yayını sepetinize eklediğinizde, sağ tarafta bulunan boş alışveriş sepetinin dolduğunu göreceksiniz. Sepetinizi, sağ tarafta bulunan sepet fonksiyonun altında verilen listeden izleyebilirsiniz. Sepetinizle ilgili daha detaylı bilgiyi "sepetim" butonuna tıklayarak edinebilirsiniz.
Istediğiniz yayınları sepetinizde listelemek için üye girişi yapmanız gerekmemektedir, fakat üye bilgilerinizle e-magaza'yı kullandığınızda sepetinizin durumunu daha sonra izleyebilmeniz mümkündür. Bu nedenle, sepet fonksiyonunu kullanacagınız zaman kendinizi tanıtmanızı öneriyoruz.

Sepeti Satın Alma: Sepet detayına ulaştığınız pencerede, sepetinizde bulunan yayınların listesini, adet ve fiyat bilgilerini görebileceksiniz. Bu ekranda satın almak istediğiniz yayınların adet bilgilerini güncelleyebilir veya istemediğiniz bir yayını iptal edebilirsiniz. Alışveriş listenizin son şeklini oluşturduktan sonra, alışverişe devam etmek istiyorsanız dilediğiniz ödeme şeklini seçerek, "sepeti satın al" butonuna tıklayarak, alışverişe başlayabilirsiniz.
Fatura ve teslimat bilgilerinin eksiksiz doldurulması yayınınızın doğru ve zamanında teslim edilebilmesi için önemlidir.

Hediye Gönderme:Dünyanın herhangi bir yerinden, dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan sevdiklerinize e-mağaza'mızdan hediyeler gönderebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yalnızca fatura ve teslimat adreslerini ayrı ayrı belirtmenizdir. Satın almış olduğunuz hediye teslim edilmesini istediğiniz adrese kargoyla, faturanız adresinize postayla gönderilecektir. Hediyenin içine yazılmasını istediğiniz özel notları veya gönderilmesini istediğiniz tarih gibi bilgileri siparişi hazırlayan kişiye özel not olarak yazabilir, evinizden veya ofisinizden ayrılmadan sevdiklerinize hoş sürprizler hazırlayabilirsiniz.

Şifremi Unuttum:Yeni şifrenizi alabilmek için ekranın sol tarafında yer alan kullanıcı panelinde "şifremi unuttum" linkine tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekranda ilgili alana üye olurken verdiğiniz e-posta adresinizi verdikten kısa bir süre sonra yeni şifreniz e-posta'nıza gönderilecektir. Yeni şifrenizin aktif olması için sisteme bir kere giriş yapmanız gerekmektedir. Sistem tarafindan otomatik atanan bu şifreyi şifre değiştirme linkinde gerekli işlemleri yaparak değiştirebilirsiniz.

Niçin üye olmalıyım?

- Üye olmak için formu eksiksiz doldurduğunuz takdirde siz değerli müşterilerimizi daha yakından tanıma imkanı bulabileceğiz ve size uygun yenilikler yapabileceğiz.
- Kendinizi tanıtarak yaptığınız alışverişlerde,üye bilgilerinizi tekrar girmek zorunda kalmayacaksınız.
- Üye girişinizi yaparak oluşturduğunuz alışveriş sepetinizi diğer girişlerinizde de görebileceksiniz.
- e-mağaza'da düzenlediğimiz kampanyalardan, avantajlı yayınlardan ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Atatürk Kültür Merkezi e-magaza’ya üyelik ücretli mi?

Hayır, E-mağaza'da üyelik ücretsizdir.

Nasıl alışveriş yapacağım?

İstediğiniz yayınları sepetinizde listeledikten sonra sepeti satın almak için tıklayarak, kendinize uygun alışveriş seçeneğini seçiniz. Daha sonra ekranınıza gelen gerekli bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra siparişiniz en kısa zamanda elinize ulaşacaktır.

Alışveriş sepeti nedir, nasıl kullanılır?

Mağazamızdaki alışveriş sepetinin herhangi bir süper markette bulunan alışveriş sepetinden hiçbir farkı yoktur. Almak istediğiniz yayınları burada saklayabilir, satın almadan önce dilediğinizi bırakabilir, yeni yayınlar ekleyebilirsiniz. Atatürk Kültür Merkezi e-magaza’da alışveriş sepetinin geleneksel alışveriş sepetlerinden tek farkı, sepetiniz asla dolmaz, sınırsız alışveriş yapabilirsiniz.

Alışverişimin güvenli olduğundan nasıl emin olabilirim?

Mağazamızda 128 bit SSL şifreleme sistemi ile bilgileriniz bankaya iletilir, ve firma çalışanlarımız tarafından bile görülemez, saklanamaz. SSL şifreleme sisteminin uygulandığı pencerelerde ekranın en alt satırında anahtar ya da kilit simgelerini görebilirsiniz. Bu simgeyi ve yukarıdaki menu satırında bulunan “http://” yerine “https://” yazdığını gördüğünüzde güvenli bir alanda olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Verdiğim siparişlerin doğru bir şekilde ulaştığını nasıl bilebilirim?

Siparişinizin son aşamasında, verdiğiniz siparişlerde hata olmadığından emin olmak için onay ekranı açılacaktır. Son kontrollerinizi bu ekranda yapabilirsiniz, bu aşamada siparişinizin doğruluğundan emin olduğunuz takdirde, her hangi bir sorun yaşamazsınız.
Ayrıca, siparişiniz elimize ulaştıktan sonra gönderdiğimiz onay e-postası yolu ile de kontrolünüzü yapabilirsiniz. Gerekirse, siparişiniz işleme girmeden önce bizimle iletişime geçerek düzeltme yapabilirsiniz.

Siparişimin hangi aşamada olduğunu nereden bilebilirim?

Size göndermiş olduğumuz onay e-postası içinde yer alan sipariş numarasını Mağazamızın sağ tarafında görmüş olduğunuz “siparişleriniz” kısmında bulunan sipariş numarasının üzerine tıklayarak siparişinizin hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Atatürk Kültür Merkezi e-magaza’sı, size üç yöntemle ödemeyi yapmanızı sağlıyor.
- Kredi kartı ile ödeme
   (E-mağazamız üzerinden siparişlerini kredi kartı numaranızı girerek verebilirsiniz.)
- Havale ile ödeme
   (Ödemenizi aşağıda verilen banka hesap numaralarımıza havale edebilirsiniz)
- Posta Çeki ile ödeme
    (Ödemelerinizi aşağıda verilen posta çeki hesabımıza yatırabilirsiniz.)

Not : Havale ve Posta çeki ile ödemelerinizde dekontunuzu belgegeçer (faks) ile tarafımıza göndermeyi unutmayınız.

Kredi kartı ile nasıl alışveriş yapacağım, güvenli midir?

Sepeti satın almaya karar verdiğinizde kredi kartı ile ödeme seçeneğini seçerek, açılan yeni ekranda istenilen bilgileri doldurmanız yeterlidir. Kredi kartı bilgileriniz SSL şifreleme sistemi ile güvence altına alınmıştır, kart bilgileriniz, firma çalışanları tarafından kesinlikle görülememektedir ve Kart bilgilerinizin kayıtları hiçbir şekilde tutulamaz.

Atatürk Kültür Merkezi e-magaza’da alışveriş yapmak için mutlaka kredi kartı kullanmalı mıyım?

Hayır, Kredi kartınızı kullanmak istemiyorsanız havale ödeme seçeneğini işaretleyerek alışveriş yapabilirsiniz. Atatürk Kültür Merkezi / e-magaza’da, kredi kartı bir zorunluluk değildir. Aşağıda verilen Banka Hesap Numarasına havale edebilir veya Posta çeki ile herhangi bir PTT şubesinden ödemenizi yapabilirsiniz.

AKMB E-magaza'da Ödeme Şekli'ni Havale Yöntemi olarak seçtiyseniz,

Siparişinizi Havale ile Ödeme seçeneğini seçerek aldığınız takdirde yapmanız gerekenler;
- Siparişinizi onaylayabilmemiz ve gönderebilmemiz için ödeyeceginiz toplam tutarı aşagıda verilen hesap numaralarından birine yatırıp havale makbuzunu da açıklama kısmına verilen sipariş numaranızı ve "e-magaza" yazarak "0 - 312 - 284 34 65" no'lu belgeçer (faks)imize yada e-posta (e-magaza@akmb.gov.tr) adresine göndermeniz gerekmektedir.

Siparişiniz ve havale dekontunuz e-magaza yetkililerimiz tarafından incelenip siparişiniz ile ilgili son durum size e-posta ile bildirilecektir.

Banka Havale/ EFT'leriniz için;
Ziraat Bankası Kamu Girişimcisi Şubesi
YTL Hesap No IBAN: TR100001002533037125855008


Posta Çeki ile Ödemeleriniz için;
Posta Çeki Hesap No : 212938 (herhangi bir PTT şubesinden yatırabilirsiniz.)

Not:
Havale ödemelerinizi siparişinizi yaptıktan sonra 2 gün içerisinde bankaya yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde siparişiniz silinecektir.


Siparişimin ne zaman elime ulaşacağını nasıl bilebilirim?


Atatürk Kültür Merkezi e-magaza’da, siparişler ödemeyi yapmanız ve tutarın bizim tarafımızdan görünmesinden sonra 3 iş günü içerisinde elinizde olacak şekilde kargoya verilmektedir.

Siparişim Yanlış veya eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Siparişlerinizi mutlaka kargo şirketinin kuryesi yanınızdayken açıp kontrol ediniz. Herhangi bir sorun varsa kuryeye tutanak tutturunuz. Tutulan tutanak hakkında e-magaza@akmb.gov.tr adresine veya 0312 284 34 18 numaralı telefona bilgi vererek sizinle iletişime geçilmesini bekleyiniz.
Kapıda tutanak tutulmadığı takdirde, hata müşterinin olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, kurye kapıdayken paketi açınız.

Siparişim elime ulaşmadığı zaman ne yapmalıyım?

Siparişiniz 1 hafta içinde elinize ulaşmadığında hemen bizimle iletişime geçiniz. Siparişinizin gönderildiği kargo şirketine paketin takibi yaptırılarak, tarafınıza bilgi verilecektir.

Ne kadar kargo ücreti ödeyeceğim ?

Kargo ücreti, verilen siparişlerin toplam ağırlığına ve siparişin gönderileceği adrese göre otomatik olarak hesaplanır. Alışveriş listenizin son şeklini oluşturduktan sonra ödeme ekranında sistem kargo ücretinin ne kadar oldugunu gösterecektir.

Yurt dışından sipariş verebilir miyim?

Yurtdışına teslimat yapılamamaktadır.
Diğer sorularınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz. E-Posta: e-magaza@akmb.gov.tr

  Sepetiniz
  Kargo
 
Sipariş ve Teslimat Şartları
  Siparişleriniz
Siparişinizin durumunu öğrenmek için lütfen aşağıdaki kutuya sipariş numaranızı giriniz.!

  Tavsiye Et
E-Mağazamızı aşağıdaki linki kullanarak tavsiye edebilirsiniz.
Tavsiye Et
© 2014 - Atatürk Kültür Merkezi Ziyabey Cad. No: 19 Balgat - Çankaya / ANKARA Telefon: +90 (312) 284 34 18   Belgegeçer: +90 (312) 284 34 65 e-magaza@akmb.gov.tr